slider

Z Zakątka Izi – specjalistyczna hodowla rasy shiba od 2003 r.

Moja przygoda z shibami zaczęła się w 2003 roku, kiedy do naszego domowego owczarka niemieckiego dołączyła pierwsza shibka – Daika Czech Jakobin. Charakter, dostojność, schludność i unikalne piękno w „normalnym” psie urzekło mnie bez reszty. Stanęłam przed trudnym wyborem: rozwijać hodowlę owczarków niemieckich czy też shib? Decyzja zapadła szybko i do naszego domu zawitały kolejne japońskie cuda.

Najważniejszy cel mojej hodowli to doskonały charakter shiby. Wszystkie szczenięta są socjalizowane od pierwszych chwil życia. Wychowuję je w przyjaznej atmosferze, zapewniając matce i dzieciom komfortowe, bezstresowe warunki. Każda matka musi mieć pewność, iż jest najważniejszą, najbardziej kochaną shibą w domu. Rodzice wybierani są przede wszystkim pod kątem temperamentu i przyjacielskiej, otwartej osobowości. Ich osiągnięcia wystawowe traktuję bardziej jak „wisienkę na torcie” niż wyznacznik wartości psa.

2003

pierwsza shiba – Daika Czech Jakobin

2005

pierwszy miot w hodowli – 4 czerwone suczki: Bryonia, Bellis, Berula i Betula

2009

pierwszy samiec w hodowli – Hiszpan

Pierwszy pies został sprowadzony z czołowej europejskiej hodowli Shun’You Kensha. Wyrósł na pięknego przedstawiciela rasy, dał liczne potomstwo – nie tylko piękne, ale i z doskonałym charakterem. Wygrał wystawę klubową Rasna 2011, a wcześniej okazał się najpiękniejszym szczenięciem wystawy klubowej w Czechach w stawce około 80 shib! Stał na najwyższym podium na wystawach krajowych i wielokrotnie zdobywał tytuł Best Of Breed na wystawach krajowych i międzynarodowych. Po osiągnięciu wieku 10 lat, w 2019 r., HISZPAN wystartował w klasie Weteranów, uzyskując tytuł CHAMPION POLSKI WETERANÓW. Trzykrotnie stawał na podium BIS SHOW oraz zajął 2 miejsce w rasie shiba w ogólnopolskim rankingu wystawowym i 2 miejsce w całej Grupie V FCI w oddziałowym rankingu wystawowym 2019.

2011

W 2011 r. moja hodowla została uznana za najlepszą w Polsce przez przedstawicieli Telewizji z Tokio, która kręciła film dokumentalny na temat ras japońskich w Europie.

2014

pierwsza Shiba z Japonii – Komari

W 2014 roku pojawiła się u nas pierwsza shiba z Japonii, z renomowanej hodowli pana Koji Shirai po wybitnej matce RYOUHIME GO Sanuki Mizumotosou. Delikatna, pełna gracji KOMARI otworzyła nowe horyzonty dla rozwoju mojej hodowli.

2016

Kentaro i Kobana

W 2016 r. zrealizowałam swoje marzenie o podróży do Kraju Kwitnącej Wiśni. Z podróży zostały piękne wspomnienia oraz dwa nowe szczenięta – KENTAROU i KOBANA, wybrane specjalnie dla mnie przez jednego z renomowanych hodowców japońskich – HODOWLA KOSHIWASOU pana Yousuke Kobayashi.

2018

wyróżnienie suczki Eien

Suczka EIEN z Zakątka Izi została wyróżniona i przedstawiona w czasopiśmie NIPPO jako JEDYNA shiba wyhodowana w Polsce. Zdjęcie i opis naszej Eien znalazł się w relacji z wystawy AKITA CUP NIPPO SHOW POLAND 2018!

2019

Cahir, Youko i Hyougen

W grudniu 2019 przyjechali do nas: CAHIR – SETO NO ICHIRYUU GO SETOUCHI KOBAYASHII od pana Mitsumasa Kabayashi oraz YOUKO GO NIPPON SAKURASOU od pana Eitaro Murayama i KUSHIRO NO HYOUGEN GO KUSHIRO NUNOMESOU od pana Hisamori Nunome.

2021

Hokuten No Riki Go Saitama Katou

Przyjazd nowego członka zakątkowej rodziny: Wrzesień 2021- Hokuten No Riki Go Saitama Katou. Nasz Riki to radosny, żywiołowy piesek, kochający cały świat.

2023

ASAHI NO GOMA SHINJUKAWA

W marcu 2023 r. do naszego zakątkowego stadka dołączył uroczy sezamowy chłopak  ASAHI VEL SZAKAL. Dziękujemy Myriam Nuvoli za zaufanie i powierzenie nam cudownego shiby o unikatowym rodowodzie.

Przygoda z shibami trwa nadal i dążę do hodowania psów równie dobrych, jak w najlepszych japońskich hodowlach. Stawiam przede wszystkim na jakość moich psów, cały czas poszerzam wiedzę o rasie dzięki uprzejmości japońskich specjalistów. Tradycja zdobywania wiedzy bezpośrednio od mistrza- sensei, to najlepsza droga do doskonalenia w każdej dziedzinie, również w hodowli psów shiba. Aby zrozumieć kwintesencję rasy, należy poczuć ducha shiby. Promuję czysty japoński typ shiby, bez ulegania modom na rosyjskie „poprawki” rasy.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAFASCYNOWANYCH JAPONIĄ I JAPOŃSKIM PSEM!

Popularyzacja rasy

Działam aktywnie na rzecz popularyzacji rasy shiba. Pełnię funkcję przewodniczącej Oddziałowej Komisji Szkolenia Związku Kynologicznego w Polsce, oddział Bielsko-Biała. Jestem autorką książek: „Psy rasowe” (Wyd. SBM Renata Gmitrzak), ,,Psy rasowe. Pochodzenie. Rasy. Zachowania” (Wyd. SBM Renata Gmitrzak). W 2018 r. wspólnie z gronem hodowców, sędziów i pasjonatów opracowałam bogato ilustrowaną książkę „Szpice i psy w typie pierwotnym. Psy rasowe V grupa FCI”, która ukazała się pod szyldem Kyno Wydawnictwo.

O książce

Pierwsza w Polsce i Europie albumowa publikacja prezentująca rasy V grupy Międzynarodowej Federacji Kynologicznej, obejmująca psy najbardziej pierwotne, czyli najmniej zmienione przez człowieka.

• aktualne wzorce FCI
• komentarze hodowców będące wynikiem ich wiedzy i doświadczenia (wyjątkowe treści)
• informacje dotyczące pochodzenia, historii genetyki autorstwa eksperta w branży Mirosława Redlickiego
• ciekawostki na temat ras
• 297 zdjęć kilkudziesięciu autorów z całego świata

Zamówienia

www.kyno.idsl.pl
e-mail: czarolo@wp.pl
tel.: +48 698 251 670
Facebook: @KynoWydawnictwo